Mladostni videz kože je skrita želja vsakega posameznika. Zato se skušamo procesom staranja upirati na vse mogoče načine, kot so različne kreme ali celo kirurški posegi. S tega vidika se je izkazalo, da je mezoterapija ena izmed najbolj uspešnih nekirurških metod pomlajevanja kože.
Glavni namen mezoterapije je v tem, da izboljša videz kože in obrazu povrne svežino. Vendar je postopek lahko uspešen le, če ga opravijo zdravniki specialisti z dovolj strokovnega znanja. Prav tako pa je pomembno, da se o mezoterapiji tudi sami pozanimate, saj bo odločitev o tem toliko lažja.
Kaj je mezoterapija in komu je namenjena?
Z mezoterapijo poskrbimo za ponovno svež videz kože, saj spodbuja nastanek kolagena, obnavlja celice in gladi površinske gube. Prav tako pa mezoterapija kožo regenerira in navlaži, zaradi česar postane bolj elastična in na prvi pogled bolj mladostna.
Pri postopku mezoterapije se s pomočjo izredno tankih iglic aplicira različne zdravilne učinkovine, kot je hialuronska kislina, vitamini, aminokisline in antioksidanti. Zaradi tega je mezoterapija namenjena tako moškim kot tudi ženskam, ki se spopadajo s težavami, kot so utrujen izgled kože, izguba tona in sijaja, gube in ohlapnost kože ter škodljive posledice izpostavljenosti soncu.
Učinki mezoterapije so vidni po nekaj tretmajih
Čeprav se pri mezoterapiji uporabljajo tanke iglice, pa je postopek popolnoma neboleč. Za maksimalen rezultat se priporoča, da se mezoterapija ponovi dva do trikrat, nato pa so potrebne še obnovitvene terapije na vsakih 6 mesecev. Gre za popolnoma naravno in učinkovito metodo, s katero poskrbimo za mladosten videz kože na obrazu, rokah, vratu in dekolteju.
Če mezoterapijo izvaja izkušen strokovnjak, poteka brez nevarnih stranskih učinkov. Sicer se lahko pojavijo pekoč občutek takoj po postopku, začasna otopelost, modrice ali otekline na mestu injiciranja in začasne spremembe kože, vendar po nekaj dneh izzvenijo. Večina pacientov pravi, da je njihova koža po mezoterapiji napeta, spočita in sijoča.